Stjepan Ursa Nema Neide

Tablica kalorija

Nutritivne vrijednosti za 195 namirnica na 100 g. Pomaže ti pratiti unos kalorija i donositi zdravije odluke na putu do cilja.

Mlijeko i mliječni proizvodi

Namirnica / 100 gkcalUHProteiniMasti
Bademovo mlijeko2430,51,1
Cheddar sir404322,833,3
Jogurt - bezmasni424,750
Jogurt grčki12553,810
Jogurt (obični)72544
Jogurt skyr654,83,63,5
Kiselo vrhnje1923318
Kozje mlijeko714,73,84,2
Mlijeko (0,9 % masti)404,63,30,9
Mlijeko (1,5 % masti)45,54,63,31,5
Mlijeko (2,8 % masti)574,63,32,8
Mlijeko (3,2 % masti)664,63,33,2
Mlijeko obrano (kravlje)334,73,40,2
Mozzarella2803,12817
Posni sir723121,8
Puding od čokolade134213,54
Riccota sir17431113
Rižino mlijeko4690,31
Sirni namazi (23% masti)1156135
Slatko vrhnje3172332
Sojino mlijeko5463,31,8
Svježi kravlji sir724153
Švicarski sir38052728
Topljeni sir (45 % masti)38561424
Tvrdi sir (45% masti)37232528
Zbregov protein napitak 50 g proteina (500 ml)31024,5501
Zbregov proteinski puding816,4101,6
Zobeno mlijeko4370,31,3
Zrnati sir921134

Meso i mesne prerađevine

Namirnica / 100 gkcalUHProteiniMasti
Biftek1900298
Čajna pašteta1090251
DeLuxe šunka1073211
Dimcek (pileća prsa)882,7171
Janjetina191017,512,8
Juneći but1080203
Kranjske kobasice28011524
Kulen38222630
Kunić1220204
Patka (bez kože)267016,122,8
Pileća jetra121020,94,1
Pileća krilca1360205,5
Pileća prsa1550222,5
Pileće hrenovke27901823
Pileči batak1841239
Pršut26802518
Pureća prsa1300241,5
Puževi762150,8
Salama parizer245017,418,8
Slanina5061,31445
Srnetina160025,53
Svinjska jetra1343224
Svinjski but1070201,5
Svinjski file93,50251,5
Svinjski kotlet1170223
Svinjski vrat25801622
Teleća jetra1402,8195
Teleći but1680266

Riba i morski plodovi

Namirnica / 100 gkcalUHProteiniMasti
Bakalar730160,9
Dagnje104019,13
Haringa1190185
Hobotnica1590,4237
Jastog1122211,5
Kamenice1250213
Kavijar43013839
Kozice540120,8
Lignje753151
Losos17702011
Orada98018,52,4
Oslić1180185,1
Pastrva112019,52,8
Rak970191,5
Sardine20802211
Skuša18401912
Smuđ93019,41,2
Som144118,47,2
Šaran1624227,2
Štuka92315,61,3
Tilapija81016,40,9
Tuna1060250,8

Jaja

Namirnica / 100 gkcalUHProteiniMasti
Bjelanjak481110
Bjelanjak u prahu3723850,8
Cijelo jaje15511310,6
Prepeličje jaje15801311
Žumanjak37701632

Žitarice

Namirnica / 100 gkcalUHProteiniMasti
Amarant37165,313,67
Bijeli pšenični kruh25053,771
Bob527,74,10
Cornflakes36172,58,53
Crni kruh24047,58,81,7
Dvopek35976,17,82,6
Heljda346713,71,7
Integralni kruh251389,75
Ječam31863,39,82,1
Kokice bez maslaca31663,39,82,1
Kukuruzna krupica35177,78,20,8
Kukuruzni kruh23744,49,52,3
Kukuruzno brašno353766,11,8
Kvinoja35162124
Leća35260241
Proso36471114
Proteinski kruh26211,72112,5
Pšenični griz33971111
Pšenično brašno3528091,1
Raženo brašno347707,50,5
Riža365807,10,7
Rižine pahuljice34379,57,50,5
Rižino brašno375876,70
Riža smeđa34569,412,12,1
Slanutak73104,71
Soja u zrnu41630,236,519,9
Sojin sir (tofu)761,98,14,8
Tortilje29749,387,6
Zobene pahuljice36360135,7

Voće

Namirnica / 100 gkcalUHProteiniMasti
Ananas56130,50,1
Banane992310,3
Borovnice621411
Breskve461110
Brusnica34910
Crni ribiz691810
Crveni ribiz42110,80,1
Datulje287742,50,1
Dinja2951,10,3
Grejp421010,1
Grožđe701610
Grožđe suho74190,80,3
Jabuka521200
Jagode36710
Kivi551111
Klementine214,41,10
Kokos296,41,30
Kruške551200
Kupine327,60,60,3
Liči6114,610,5
Limeta5815,50,40,1
Limun307,50,60,1
Lubenica24510
Maline40810,3
Mandarine481110
Mango6315,51,30,3
Marelica suha5613,81,40
Marelice54910
Naranče54910
Smokve741710
Šljive581410
Trešnje571310

Povrće

Namirnica / 100 gkcalUHProteiniMasti
Artičoke (jestivi dio)23510,2
Batat86201,60,4
Brokula33430,2
Bundeva255,320,1
Celer38720,1
Cikla37820,8
Cvjetača27420,1
Češnjak547,84,30,6
Grah1102170,3
Grašak931470,2
Iceberg salata14210,3
Kelj46540,1
Krastavci svježi1021,20,3
Krumpir86201,61,4
Kupus (kiseli)26420,1
Kupus (slatki)52740,3
Luk42910,1
Mahuna24510,1
Mrkva35710
Njoki od krumpira150344,30
Paprika28510,2
Patlidžan245,710
Poriluk38620
Prokulice17410
Rajčica19310
Repa395,62,80,4
Rotkvica202,61,70,7
Šampinjoni233,62,90,4
Šparoga20320,2
Špinat23220
Tikvice17310
Vrganji829,57,30,4

Masti

Namirnica / 100 gkcalUHProteiniMasti
Avokado1608,5214,6
Bademi575222149
Brazilski orah660111468
Bučino ulje90000100
Indijski orah553301854
Kikiriki567162649
Kokosovo ulje90000100
Konopljino ulje90000100
Laneno ulje90000100
Lješnjak628171560
Majoneza7152,31,178
Margarin7540083,5
Maslac7430082
Maslinovo ulje90000100
Orah654212054
Pistacio562282045
Repičino ulje90000100
Svinjska mast8850098,5

UH = ugljikohidrati. Vrijednosti su orijentacijske i mogu se razlikovati ovisno o proizvođaču i načinu pripreme.

Ne želiš sam brojati kalorije?

U URSA Protocolu dobiješ gotov plan prehrane s točnim namirnicama i količinama — prilagođen tvom cilju.

Besplatni kviz
Stjepan Ursa prije i poslije: Svaki dan imaš izbor na kojoj strani ćeš biti.

Ispuni besplatni kviz i saznaj idealno rješenje za sebe!

Odgovori na nekoliko pitanja o cilju i navikama — Ursa ti pokaže koji plan je pravi za tebe.